Jak se žije

J. A. K. se žije na naší škole v prosinci

V pátek 1. prosince zavítala naše družina na Čtení s čerticí do městské knihovny. Paní knihovnice udělala dětem čertovské překvapení. Převlékla se za čertici a trochu je postrašila.

Datum: 23.1.2018 čas: 6:43:27

Autor: Mgr. Jolana Rudolfová Verze pro Tisk

Po čertovském přivítání paní knihovnice dětem představila nové knihy pohádek a říkanek o Mikuláši a čertech. Čtení a vyprávění bylo jako vždy kouzelné a dětem se moc líbilo. Po zábavném čtení byly děti pochváleny za pozornost a dostaly drobné dobrůtky.
K prosinci na naší škole patří již dlouhá léta předvánoční jarmark. V sobotu 2. prosince. celá budova ožila pestrou škálou akcí. Ve třídách 1. stupně probíhaly většinou dílničky, kdy děti společně se svými rodiči a prarodiči tvořily vánoční výrobky z materiálů, které si připravily společně s třídními učitelkami. Ve třídách panovala příjemná, vánoční atmosféra podbarvená melodiemi koled a přerušovaná příjemným povídáním a přáním klidného prožití adventního času. Například ve třídě 2.A děti rodičům přichystaly pásmo zábavných básní od Daniely Fischerové a na závěr potěšily své příbuzné a diváky vánoční písní Bílý slon. V dílničkách děti pomáhaly příchozím s výrobou papírových vánočních ozdob pomocí bílé voskovky a vodovek. Malí i velcí návštěvníci si také mohli vyrobit a ozdobit papírový stromeček.
Jarmark nabídl návštěvníkům nepřeberné množství krásných výrobků nejen dětí, ale četných příspěvků jejich rodinných příslušníků, jimiž dětem pomohli při prodeji jednotlivých třídních krámků. K vidění byly cukrárny, kavárny, pochoutky pro masojídky i vegetariány, šperky, kosmetické výrobky a vše, co jen jméno má. Příjemně naladění hosté mohli zhlédnout představení Literárně-dramatického semináře. Šestý ročník sehrál klasický vánoční příběh o narození Ježíška, sedmý ročník předvedl napůl improvizované představení na téma "Učitel". V suterénu se pak pokračovalo divadelní dílnou pro první stupeň, kde si děti společně se svými hravými rodiči vyzkoušely hry, které se na semináři běžně hrají. Dílnu vedli žáci sedmého ročníku. Velký úspěch mezi zvídavými diváky měla technická novinka roku 2017 žáka 8. B Honzy Voříška, který se svými spolužáky nabízel zájemcům zážitkovou jízdu ve svém autorském vozu. Celkovou příjemnou atmosféru podpořilo jako každoročně velké množství žáků – absolventů, kteří se v tento čas vrací na svou „ Alma mater“ za popovídáním se svými bývalými učiteli a spolužáky. Pro nás učitele je velkým potěšením, že jejich počet každým rokem roste.