Školní restaurace SCOLAREST - zařízení školního stravování spol. s r.o.

Stravování v ZŠ J. A. Komenského v Lysé nad Labem zajišťuje společnost Scolarest – zařízení školního stravování s.r.o., Jsme firma, která v České republice působí od roku 1991. Naším cílem v oblasti školního stravování je, aby se žáci a studenti ve škole skutečně stravovali. Uvědomujeme si, že pro mnohé z nich je školní oběd jediné teplé jídlo za celý den. Proto je každý náš jídelní lístek sestavován s maximální pečlivostí. Přílohovou zeleninu připravujeme v páře, nepoužíváme ostrá koření a glutamáty. Nezavádíme žádné prodejní automaty na cukrovinky. Pro nejmenší strávníky je připraven celoroční projekt „Jíme s Barvožroutem“ který formou hry učí děti jak se správně a zdravě stravovat. Motivačním prvkem v této hře je mimo jiné i finální slosování „malých jedlíků“ o věcné ceny na konci školního roku. Starším žákům a studentům nabízíme informace týkající se etikety stolování, slušného chování a zdravého životního stylu.

Naše školní restaurace nabízí žákům a studentům:
• Výběr z několika druhů hlavních jídel bez nutnosti předchozího objednání. Rodiče hradí pouze skutečně odebrané obědy a nemusejí nic odhlašovat předem
• Obědové menu - polévka, hlavní jídlo, součástí menu je doplněk krájené ovoce, zelenina, salát nebo mléčný dezert a nápoj slazený a neslazený čaj.
• Doplňkový sortiment - možnost zakoupení zeleninových a ovocných salátů, dezertů, balené vody a vody se šťávou, nad rámec menu.
• Svačiny - žákům a studentům nabízíme možnost zakoupení svačin a nápojů, které splňují legislativu pamlskové vyhlášky č.282/2016

• možnost sledování konzumace, pohybů na kontě přes internetový komunikační portál www.skoly.scolarest.cz
CENÍK OBĚDŮ PRO ŠKOLNÍ ROK 2017/2018
Žáci MENU 7 – 10 let……………………………26,- Kč (možnost dopolední svačiny 9 Kč)
Žáci MENU 11 – 14 let………………………….28,- Kč (možnost dopolední svačiny 9 Kč)
Žáci MENU 15 a více let………………………..32,- Kč (možnost dopolední svačiny 9 Kč)
Dospělí MENU ……………………………………..60,- Kč (hlavní jídlo 54,- Kč, polévka….6,- Kč)

Pro úspěšné přihlášení a vstup do systému stravovací společnosti Scolarest si dovolujeme uvést několik zásadních informací:

1. PŘIHLÁŠKY a ČIPY
Přihlášky a čipy pro nové žáky a studenty jsou k dispozici v kanceláři školní jídelny. Cena čipu 120 Kč. Žáci prvních ročníků přecházející z MŠ Mašinka a MŠ Pampeliška nevyplňují novou přihlášku a zakoupí si pouze čip. Přihlášky pro stávající strávníky zůstávají beze změn.

2. KONTO STRÁVNÍKA
Stravné mohou rodiče uhradit převodem, nebo v hotovosti na pokladně školní jídelny. Všechny údaje
pro platbu převodem jsou uvedeny v přihlášce do Scolarestu. Každý strávník má přidělen
variabilní a specifický symbol, který je nutné uvádět při platbě převodem.
Mínusové konto strávníka lze ihned navýšit platbou v hotovosti na pokladně školní jídelny.

V případě nízkého, ale kladného zůstatku na kontě strávníka, může být oběd uhrazen hotově na pokladně školní jídelny.
V případě mínusového zůstatku na kontě strávníka, nelze provést platbu čipem a oběd nebude vydán.

3. AUTORIZAČNÍ KÓDY A PŘÍSTUP DO INTERNETOVÉHO KOMUNIKAČNÍHO PORTÁLU
U stávajících žáků jsou autorizační kódy beze změn. U nově příchozích budou kódy automaticky
vydány při odevzdání přihlášky na začátku školního roku. V případě ztráty autorizačního kódu
neprodleně informujte školní restauraci e-mailem: zr.0910@scolarest.cz, nebo telefonicky
tel.: 325 551 136, 325 551 144, mob.:731 438 261

4. MOŽNOSTI INTERNETOVÉHO KOMUNIKAČNÍHO PORTÁLU
Na internetovém portálu www.skoly.scolarest.cz mají žáci a jejich rodiče možnost sledovat
historii konzumací, stav zůstatku na kontě, seznam alergenů, jídelníček a útratu za doplňkový prodej.
Mohou si závazně objednat vybrané menu na následující den. Objednávky budou přijímány
pouze do 23:55.
Zákaz prodeje (sortiment doplňkového prodeje si mohou určovat sami rodiče, individuálně pro
své dítě).
Pro nejmenší strávníky je připraven celoroční projekt „Barvožrout“ který formou hry učí děti jak se
„malých jedlíků o věcné ceny na konci školního roku.

Jakékoliv informace ke stravování Vám poskytne
Lucie Šaňková – vedoucí školní jídelny
325 551 136, 325 551 144, 731 438 261